Genel

Üstümden Dağ Kalktı Günceli

Çok uzun bir aranın ardından güncel verebiliyorum nihayet. Başlığın da haykırdığı gibi üstümden dağ kalktı şu an. Bu kadar geç güncel verip duran bir grubu kaç kişi takip ediyor bilmiyorum ama hala takip edenler varsa işte geldik burdayız. XD

Umarım siteyi beğenirsiniz. 7 aydır uğraştığım ve bir türlü düzenlemesini bitiremediğim için açamadığımız yeni sitemiz. (ağlıyorum şu an) Türlü türlü sorunla karşılaştım hazırlarken. Başlarda tema beğenemediğimden dolayı Seboş’un başının etini yedim bayağı. Sonradan temayı seçtim ama renkleri, arka plan resmi, düzenlemesi derken Seboş dahil bir kaç arkadaşımı daha bıkkınlık derecesine getirecek karar verememe sorunlarıma maruz bıraktım. Özellikle online okuma kısmının teması beni bitirdi. Kodlamadan anlamadığım halde elimden geldiğince bir kaç arkadaşımın “şunu nasıl yapıcam, bunu nasıl edicem, şunu nereden hallediyorduk” deyip “yine” başlarının etini de yiyerek anca bi şekle sokabildim. Önce başka tema seçip düzenlemiştim okuma kısmı için. Ama sonradan o temanın mobil versiyonunu bir türlü düzeltemediğim için o kadar uğraştan sonra silip tema değişikliğine gittim. Ne kadar zoruma gitti tahmin edemezsiniz. O kadar vakit ve uğraş her şeyi silip çöpe atmak içinmiş. Şu an da gördüğünüz düzenlemesiyle yine epey uğraşmak zorunda kaldığım ikinci temamız. Hoş şu anki halinin de bazı eksikleri var hala ama en azından mobilde sayfaları düzgün açıyor. Buna da şükür diyorum.

Her şeyi kolayca bulabileceğiniz rahat bir site oldu. Hali hazırda yaptığımız serilerin yanında bir yenilik olarak planladığımız (daha doğrusu benim yapmayı düşündüğüm, Seboş’un mecburen çevireceği) serileri de konularıyla birlikte duyurduğumuz bir sayfa hazırladık. Orada başkalarının zaten yaptığı bir kaç seri göreceksiniz. Onunla ilgili açıklamayı da buradan yapayım yeri gelmişken. O serileri yapmayı uzun süredir düşünüyordum. Serilerin tanıtımlarını oraya yazdığımda seriler henüz çevrilmiyordu zaten. Sonradan başka birinin çevirilerine başladığını gördüm ama kaldırmadım listeden. Çünkü beğendiğim ve yapmak istediğim serileri başkaları yapıyor diye listemden çıkarıp yapmaktan vazgeçmeyi düşünmüyorum artık. İsteyen istediğini yapabilir. (kimseye engel olmuyorum, kimse de bana olmaya çalışmasın) Zaten elim yavaş olduğundan ve zamanım ve hevesim  olduğunda yapacağımdan dolayı yavaş yavaş ve gecikerek gelecekler. Bunun dışında ekip kısmını ve iletişim kısmını da düzenledik bu sefer. Blogda işlemiyordu o sayfalar. Siteyle ilgili gözünüze çarpan sorunlar ya da hatalar olursa bizi haberdar etmenizi istiyorum. Kafam kazan gibi oldu çünkü, sitedeki eksikleri fark edemiyorum artık.

Siteyle ilgili bu kadar çene yeter deyip nihayet güncele geliyorum. Bugün paylaşacağım bölümlerin hepsini 20 ağustostan beri hazır halde elimde tutuyorum desem ne kadar saydıracağınızı tahmin edebiliyorum. Evet tam bir buçuk aydır bu bölümler tamamlanmış durumda ama hem siteyi bitiremediğim hem de ailevi nedenlerden dolayı hengame içinde geçen yaz tatilimden dolayı anca verebiliyorum. Biraz da bıkkınlığımdan dolayı gecikti aslında. Neyse neticede verebiliyorum artık bölümleri. Geç olsun güç olmasın demişler. Her zamankinden farklı olarak bugün 1 değil, Make Me Bark’tan 5, Mods’dan 2 ve Kami-sama’dan 1 olmak üzere tam 8 yeni bölüm veriyorum. Size fazla gelmeyebilir ama eli yavaş biri olarak benim için bir rekor diyebilirim. Bu 2 bölümle MODS’su tamamlamış (nihayet bir seriyi daha tamamlayabildim) ve KAMİ-SAMA’yı da güncele getirmiş bulunuyoruz. Tepe tepe okuyun.

Bunların dışında hemen yan tarafta, duyuru kısmında gördüğünüz gibi diğer sitelere 2 hafta arayla yükleyeceğiz artık bölümleri. Yani daha erken okumak istiyorsanız siteyi takip etmeniz gerekiyor. Bunu yapmamın nedeni aşırı bencil ve daha okuduğu serileri kimlerin yaptığını dahi bilmeyen “ukala” ve “nankör” okuyucu kitlesinden bıkkınlık duymaya başlamış olmam. Artık istedikleri kadar çalıp oynayabilirler.

Uzun bir güncel yazısı oldu farkındayım ama yeni bir haberim daha var. Uzun ısrarlarım ve Seboş’un başının etini yiyip (baş eti yemek hayatımın felsefesi haline geldi bu aralar) rahat vermemem sonucunda “Dakaretai Otoko İchii Ni Odosarete İmasu” serisinin mangasının yanında animesini de çevirmeyi kabul etti ve ilk bölümü hazırladı. Anime düzenlemesinden anlamadığım için düzenlemesini de kendisi yaptı. (seviyorum seni Seboş <3) O yüzden korkmanıza gerek yok, benim aksime işi olmadığı sürece hızlı çevirip yaptığı için her işini bölümleri manga güncellerimize göre daha düzenli ve hızlı gelecektir. Beni beklediğiniz kadar beklemenize gerek kalmayacak. Eveeet sanırım hepsi bu kadar sanırım.

Haa unutuyordum ya. Bir de MMV hazırladık MODS bitti diye. (aslında bana doğum günü hediyesi olarak yapmıştı ama çaktırmayın, seri bitti ayağına paylaşıyorum XD ) Hazırladık diyorum ama tamemen Seboş yaptı. Çok ta güzel oldu, kesinlikle izleyin.

Sonraki güncel ne zaman gelir bilemiyorum diyip kaçıyorum artık. 🙁

DAKARETAİ OTOKO İCHİİ Nİ ODOSARETE İMASU ~ 1

İZLE

KAMİ-SAMA NO İUTOORİ ~ 12

İNDİR  ONLİNE OKU

MAKE ME BARK ~ 14 – 15 – 16 – 17 – 18

İNDİR  ONLİNE OKU

MODS ~ AFTER STORY  ve EKSTRA

İNDİR  ONLİNE OKU